Trwa analiza rytmu serca!

Powszechny Dostęp do Defibrylacji

Razem stworzymy program PAD dla Twojego otoczenia

intro-image 668 204 303 biuro@projektAED.pl

Defibrylatory AED w Twoim otoczeniu

Co roku w Polsce u około 40 000 osób dochodzi do Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK). Mózg pozbawiony natlenionej krwi zaczyna obumierać po 4 minutach. Europejska Rada Resuscytacji podaje, że rozpoczęcie uciśnięć klatki piersiowej oraz wczesna defibrylacja z użyciem AED zwiększają przeżywalność nawet o 75%.

Od lat realizujemy naszą misję, jaką jest wdrażanie programu Publicznego Dostępu do Defibrylacji – aby zapewnić defibrylator AED na wyciągnięcie ręki i skutecznie pomóc w pierwszych minutach od wystąpienia NZK. 

W Polsce świadomość korzyści płynących z wczesnej defibrylacji wciąż rośnie. Coraz więcej firm i instytucji publicznych włącza się do programu PAD.

Potrzebny defibrylator AED? Napisz lub zadzwoń aby uzyskać więcej informacji!

PAD. Jak to się robi?

Chcesz aby w Twoim otoczeniu był defibrylator AED? Zadzwoń lub napisz!
Zasięg i lokalizacja

Określenie obszaru, na którym będzie zrealizowany program PAD. Zdefiniowanie lokalizacji o największym ryzyku wystąpienia NZK.

Ludzie

Wyznaczenie grupy osób, wolontariuszy. PAD to nie tylko urządzenia, to przede wszystkim przeszkoleni ludzie kooperujący z lokalnymi służbami medycznymi.

Planowanie budżetu

Określenie planowanego budżetu z uwzględnieniem kosztów urządzeń, szkoleń, kampanii informacyjnych oraz działania systemu w przyszłości. 

System nadzoru

Opracowanie procedur nadzoru dających gwarancję skutecznego działania wdrożonego programu PAD. 

Defibrylator AED

Idea działania wszystkich AED jest taka sama, ale każdy producent proponuje własne rozwiązania. Pomagamy dobrać urządzenia odpowiadające twoim potrzebom.

System przechowywania

Dobór odpowiedniego systemu przechowywania AED pozwala zapewnić mu bezpieczeństwo i skuteczność działania.

Oznakowanie

Odpowiednie oznakowanie obszaru objętego programem PAD wpływa na skuteczność i szybkość udzielanej pierwszej pomocy.

Sprzęt szkoleniowy

Odpowiednie zaplecze w postaci fantomów i trenażerów AED pozwala na skuteczne utrwalanie wiedzy w zakresie pierwszej pomocy.

Regularność szkoleń

Cykliczne i regularne szkolenia dają gwarancje, że osoby zaangażowane w program PAD udzielą pierwszej pomocy szybko i skutecznie.

Pierwsza Pomoc

Od szybkości i jakości udzielenia pierwszej pomocy może zależeć ludzkie życie. Profesjonalne, regularne szkolenia z wykorzystaniem AED to konieczność.

Obsługa AED

Obsługa AED z założenia jest łatwa i intuicyjna. Mimo to dobra znajomość urządzenia może znacznie poprawić jakość udzielanej pomocy.

Szkolenie liderów

Każda inicjatywa wymaga liderów. Idealny PAD to także lokalni liderzy – instruktorzy pierwszej pomocy, o których edukację zadbają nasi szkoleniowcy. 

Monitorowanie AED

Opracowanie procedury ciągłego nadzoru nad terminami ważności baterii i elektrod (AED Monitor), wyznaczenie odpowiedzialnych osób. 

Zabezpieczenie AED

Zastosowanie rozwiązań adekwatnych do miejsca instalacji urządzeń, które zapobiegną ewentualnym kradzieżom lub aktom wandalizmu.  Systemy alarmowe, monitoring, nadzór personalny.

Harmonogram szkoleń

Przygotowanie harmonogramu szkoleń z pierwszej pomocy dla osób zaangażowanych w program PAD w celu podtrzymania wiedzy i umiejętności.

Opieka serwisowa

Opracowanie planu serwisowego zgodnego z zaleceniami producenta urządzeń, dla zapewnienia poprawnego funkcjonowania wszystkich elementów programu PAD.

Defibrylatory AED

Dostarczamy produkty i rozwiązania najwyższej jakości

Primedic HeartSave - Defibrylator AED

Bezapelacyjny lider wśród defibrylatorów AED. Wg. AHA jest najszybszym defibrylatorem AED (czas od uruchomienia do zakończenia analizy rytmu serca). Zastosowana technologia CCD stymuluje serce bezpiecznym prądem, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom, takim jak np. przycisk pediatryczny, jest ekonomiczny w eksploatacji. Wybierany zarówno dla służb ratowniczych na całym świecie, jak i miejsc użyteczności publicznej.

AIVIA - System przechowania

Najbardziej zaawansowane systemy do przechowywania defibrylatorów AED. W zależności od konfiguracji posiadają następujące funkcjonalności: alarm, moduł grzewczy i chłodzący, komunikacja GPRS/LAN, monitorowanie i nadzór AED. Szafki AIVIA można zamontować na ścianie budynku lub na wolnostojącej podstawie Bornavie. Konfigurowanie i monitorowanie może odbywać się zdalnie przez sieć internetową. 

Tablice AED - System oznaczeń

Tabliczki kierunkowe, oznakowanie AED, algorytm postępowania, wykonane z wysokiej jakości materiałów, czytelne i intuicyjne, odporne na działania atmosferyczne są niezbędnym elementem programu PAD. Dla indywidualnych potrzeb naszych klientów istnieje możliwość zaprojektowania oznaczeń zawierających np. logo inwestora.

I-PAD CU-SP1 - Defibrylator AED

Wysokiej klasy defibrylator AED, dzięki nowoczesnej konstrukcji, łatwości obsługi oraz niewielkim kosztom zakupu i eksploatacji jest idealnym rozwiązaniem dla programu PAD w przestrzeni publicznej. Defibrylatory i-Pad odniosły wielki sukces w Wielkiej Brytanii będąc wybranymi przez British Heart Foundation do realizacji rządowego projektu zakupu urządzeń AED o wartości £1 miliona funtów (ok.  5 milionów złotych).

Szkolenia

Regularne szkolenia znacznie zwiększają jakość udzielanej pomocy

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń lub napisz!

 

szkolenia_ipad_2

Ważny jest każdy element

Obsługa AED

Wszystkie defibrylatory AED działają w oparciu o tą samą zasadę, jednak każdy z nich różni się od siebie detalami, których nieznajomość może opóźnić czas użycia AED.  W ramach programu PAD przeprowadzamy szkolenie z obsługi defibrylatorów.

Pierwsza Pomoc

Najnowsze wytyczne ERC oraz AHA kładą nacisk na jakość udzielanej pierwszej pomocy, a przede wszystkim na sposób uciskania klatki piersiowej. Możliwe jest to poprzez uczestnictwo w regularnych szkoleniach.  

Dla Instruktorów

Ważne jest aby osoba odpowiedzialna za prowadzenie szkoleń z pierwszej pomocy brała udział w programach doszkalających. Dzięki temu przekazywana wiedza będzie aktualna i zgodna z najnowszymi trendami. 

AED Care

Zadbamy o twój defibrylator AED

AED Monitor -

Aplikacja dzięki której masz pewność, że Twoje AED jest zawsze w 100% gotowe do użycia. Zarejestrowane urządzenia są monitorowane pod kątem konieczności dokonania przeglądu oraz terminu przydatności baterii i elektrod, a o zbliżającym się jego upływie informują automatyczne powiadomienia.

Usługi serwisowe -

Zestaw usług dedykowanych dla defibrylatorów AED wszystkich marek, regulujących wszelkie kwestie związane z serwisowaniem AED, takie jak przeglądy techniczne, naprawy urządzeń czy wymiany akcesoriów eksploatacyjnych (baterie i elektrody).

Dzierżawa AED -

W naszej ofercie istnieje możliwość dzierżawy zestawu (defibrylator + szafka + oznaczenia + serwis) bez ponoszenia dodatkowych kosztów eksploatacyjnych. Miesięczny abonament pozwoli Ci w pełni panować nad kosztami wdrożonego systemu.

Co u nas nowego?

Sprawdź nasze najnowsze realizacje

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń lub napisz, a odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania

Jesteś zainteresowany zakupem defibrylatora AED, zorganizowaniem szkolenia czy wdrożeniem programu PAD?
Napisz do nas – oddzwonimy!
+48 668 204 303 / biuro@projektAED.pl

* Imię

Telefon

* Email

Wiadomość