W czasach pandemii, kryzysu ekonomicznego i niepewnej sytuacji firm, przedsiębiorcy ważą każdy wydatek. Nie ma się co dziwić, gdyż panująca koniunktura nie sprzyja nowym inwestycjom. Być może zastanawiasz się, czy zakup urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń jest uzasadniony, czy może wystarczy zwykły płyn do dezynfekcji i szmatka do przecierania powierzchni?

Zakup urządzenia do dezynfekcji – warto czy nie warto?

Na wstępie odpowiadając na pytanie: warto, a nawet trzeba, jeżeli tylko prowadzisz działalność handlową, usługową lub inną, odbywającą się w zamkniętych pomieszczeniach i wymagającą kontaktu z klientami.

Wirusy, bakterie i inne patogeny przenoszone drogą kropelkową unoszą się w powietrzu przez długi czas, zanim osiądą na stałej powierzchni. Tym samym każdy oddech wiąże się z ryzykiem zarażenia. O zagadnieniu, jakie choroby mogą być w ten sposób przenoszone, pisaliśmy tutaj.

Samo odkażanie powierzchni i urządzeń nie spełni w 100% swojego zadania. Nawet gdyby każdy klient i cały personel dbał o to, by zasłaniać usta oraz nos, dezynfekować ręce i przestrzegać reżimu sanitarnego – a przecież wiemy, że jest to nierealne.

Zakup dezynfektora zapewni bezpieczeństwo i zdrowie Twoim pracownikom oraz klientom, a także zmniejszy czas potrzebny na dokładną ręczne odkażanie. Urządzenia serii PLAZE marki Healthwell Medical zapewniają aż 9 metod dezynfekcji i czyszczenia: ozonowanie, Jonizacja Katalityczna, UV-C, HPI, fotokataliza, potrójne filtrowanie. Niektóre funkcje, zwłaszcza oczyszczanie powietrza filtrem węglowym i HEPA, mogą działać w trybie ciągłym, również w czasie, gdy w pomieszczeniu są ludzie. Oszczędzasz w ten sposób czas i jeszcze bardziej zwiększasz bezpieczeństwo, gdyż filtracja powietrza przeprowadzana jest na bieżąco.

Dezynfektor może być też idealnym sposobem na przyciągnięcie nowych klientów poprzez promocję lokalu jako miejsca czystego, bezpiecznego i na bieżąco dezynfekowanego. Potrzebujesz więcej argumentów ZA tym, dlaczego warto zaopatrzyć się w dezynfektor powietrza?

A co z kosztami? Wielu przedsiębiorców, ograniczając wydatki, nie chce inwestować w nowe urządzenia. Uspokajamy – poza ceną zakupu samego urządzenia, eksploatacja obejmuje wymianę filtrów i lamp raz na wiele miesięcy lub nawet lat. Na temat kosztów utrzymania poświęciliśmy cały osobny artykuł.

Zdrowie jest najważniejsze, a zdrowie = pozytywny wpływ na Twój biznes

Kontrowersyjna teza? Wcale nie. Gdy zachorują pracownicy, musisz albo zatrudnić na chwilę nowe osoby, albo ograniczyć działanie firmy poprzez obcięcie załogi lub skrócenie czasu pracy. W krytycznej sytuacji trzeba zamknąć lokal ze względu na brak wystarczającej obsługi. Zdrowa i bezpieczna załoga to podstawa funkcjonowania firmy.

Nie inaczej jest z klientami, zwłaszcza z tymi stałymi, bez których nie mogłyby działać salony kosmetyczne, restauracje, czy nawet sklepy. Gdy klienci chorują, siłą rzeczy nie korzystają z usług, a więc spadają obroty przedsiębiorstwa. Jednakże, gdy przekonają się, że w Twoim lokalu w sposób szczególny dba się o higienę, a w kwestii dezynfekcji dokładane są maksymalne środki, wtedy poczują się bezpieczniej. Takie działania zwiększają szansę na ich powrót.

Dezynfektor powietrza polecamy nie tylko w czasach pandemii COVID-19, ale i na co dzień, by usuwać z atmosfery lokalu wirusy oraz inne patogeny odpowiedzialne za sezonowe zachorowania.

AED w okolicy baner