Nauka PBLS-u, czyli pierwszej pomocy udzielanej niemowlętom, wymaga zastosowania specjalnych fantomów szkoleniowych, imitujących ciało niemowlaka. Nie da się uczyć pomocy niemowlakom na zwykłym fantomie, ani nawet na juniorskim manekinie. Dodatkowo takie fantomy powinny zapewniać możliwość dawania kursantom informacji zwrotnej co do prawidłowości wykonywanych czynności.

Dlaczego warto zainteresować się serią fantomów Brayden Baby?

Cała rodzina fantomów Brayden to wysokospecjalistyczne akcesoria edukacyjne, spełniające standardy szkoleniowe i zgodne z wytycznymi ERC 2021 w zakresie wymagań dotyczących szkoleń. Fantomy Brayden, w tym Brayden Baby wyposażone są w wizualną prezentację przepływu krwi z serca do mózgu i czujnik głębokości oraz tempa uciśnięć klatki piersiowej. Model Baby Pro oprócz powyższych, ma również specjalną aplikację, w której gromadzone są i przedstawiane informacje o wykonywanej resuscytacji niemowlęcia. Manekin ten podaje dane umożliwiające lepszą kontrolę nauki ucisków klatki piersiowej i oddechów ratowniczych, korygowanie błędów oraz wyciąganie wniosków.

Fantom Brayden Baby Advanced przeznaczony jest do nauki pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy, podczas gdy Brayden Baby Pro dedykowany jest do nauki przez służby medyczne w zakresie PBLS-u i PALS-u.

Poznaj zalety fantomów Brayden Baby

Fantomy zapewniające wizualną informację zwrotną w czasie rzeczywistym, dają dużo lepsze możliwości nauki, niż proste manekiny, które tej możliwości nie mają. Wizualne przedstawienie przepływu krwi podczas uciskania klatki piersiowej ułatwia kursantom zrozumienie mechanizmów zachodzących w organizmie niemowlaka podczas wykonywania resuscytacji. Oświetlenie pokazuje, czy ucisk był wystarczający do tego, by przepompować krew do mózgu. Pomaga również w zachowaniu odpowiedniej siły ucisku – nie za małej, ale i nie za dużej, gdyż podczas RKO u dzieci należy zachować większą ostrożność.

Fantomy Brayden Baby dokładnie odwzorowują wygląd niemowlęcia i budowę dróg oddechowych, a także zapewniają realistyczne wrażenia uciskania klatki piersiowej i wymuszają zamknięcie dróg oddechowych w leżącej pozycji. Manekin ma również standardowe funkcje: unoszenie się klatki piersiowej przy wdechu, możliwość odchylania głowy i unoszenia podbródka, wymienne sztuczne płuca, a także możliwość łatwej dezynfekcji wszystkich elementów.

Brayden Baby Pro przeznaczony do szkoleń służb ratunkowych jest połączony z aplikacją Brayden Online. Zapewnia kilka scenariuszy szkoleniowych i możliwość zebrania dokładnych danych co do jakości uciśnięć klatki piersiowej, czy też jakości wykonywania oddechów ratowniczych przez maski z zaworem zwrotnym, bądź wentylacji workiem samorozprężalnym.

Dlaczego warto wybrać fantomy Brayden Baby do szkoleń?

Polecamy te modele, gdyż są to zaawansowane przyrządy szkoleniowe, które znacząco poprawiają jakość nauki RKO. Fantomy te są zgodne ze standardami Europejskiej Rady Resuscytacji 2021, o których mowa w najnowszych zaleceniach. Aby dowiedzieć się, co o fantomach mówią wytyczne, przeczytaj artykuł: Co o fantomach RKO mówią wytyczne ERC 2021.

AED w okolicy baner