Modeli automatycznych defibrylatorów zewnętrznych jest wiele, i choć przeznaczenie każdego jest to samo, różnią się między sobą funkcjonalnością, zastosowanymi protokołami, kosztem eksploatacji, a także innowacyjnymi rozwiązaniami. W związku z tym osoby planujące zakup defibrylatora mogą mieć dylemat – jaki model AED wybrać i który będzie najlepszy? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Czym się różnią defibrylatory AED?

Podstawowa funkcjonalność jest zawsze taka sama. AED ma rozpoznać rytm serca i zdecydować, czy wymagana jest defibrylacja, a jeżeli tak, urządzenie ma wyzwolić energię elektryczną. Ta, przechodząc przez mięsień sercowy, przerwie jego nieprawidłową aktywność. Więcej o tym, jak działa AED, przeczytasz w osobnym artykule.

Czym w takim razie mogą różnić się poszczególne modele? Przede wszystkim oprogramowaniem, sposobem eksploatacji oraz dodatkowymi możliwościami.

Jakie dodatkowe funkcje mogą mieć defibrylatory AED?

  • Tryb dla dorosłego i tryb pediatryczny.
  • Możliwość działania w trybie automatycznym i półautomatycznym.
  • Różne protokoły wyzwalania energii, czyli dopasowywanie sekwencji wstrząsów i energii
  • Systemy zdalnego monitorowania stanu urządzenia, geolokalizacja

Do powyższych rozwiązań dochodzą również: czas pracy na baterii, łatwość obsługi i naprawy, odporność na uszkodzenia itd. Różnice mogą być znaczące. Czym w takim razie kierować się podczas wyboru? Najlepiej konkretnymi potrzebami.

Co należy rozważyć przed zakupem AED?

Nim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu defibrylatora, zadaj sobie kilka pytań.

  • Czy za obsługę i używanie urządzenia będzie odpowiedzialna konkretna, przeszkolona osoba, np. ochroniarz, ratownik itd., czy może AED będzie udostępnione do użytku publicznego?
  • Gdzie urządzenie będzie wykorzystywane?
  • Czy producent daje gwarancję na AED i dostęp do serwisów w Polsce?
  • Czy AED obsługiwane jest w języku polskim?
  • Ile defibrylatorów będzie zakupionych i jaki jest przewidywany budżet?

Ta checklista pomoże Ci precyzyjnie określić wymagania.

Defibrylatory, które polecamy

W naszym sklepie AED zebraliśmy ponad 20 modeli defibrylatorów AED przeznaczonych dla użytkowników o różnych wymaganiach. Każde z tych urządzeń charakteryzuje się doskonałymi parametrami, jakością wykonania i funkcjonalności i wszystkie możemy polecić do zakupu.

Defibrylator AED CU Medical Systems iPAD SP1

Defibrylator AED CU Medical Systems iPAD SP1

Z naszych obserwacji oraz decyzji zakupowych użytkowników wynika, że najpopularniejszy jest model iPAD SP1. Równocześnie rekomendujemy go jako najbardziej uniwersalny. Charakteryzuje się atrakcyjną ceną, prostotą obsługi, trybem pediatrycznym bez konieczności stosowania dodatkowych akcesoriów, niskimi kosztami eksploatacji, 5-letnią gwarancją oraz łatwą dostępnością do serwisu w Polsce.

Defibrylator AED Nihon Kohden Cardiolife AED-3100

Defibrylator AED Nihon Kohden Cardiolife AED-3100

Drugim polecanym przez nas modelem automatycznego defibrylatora zewnętrznego jest Nihon Kohden Cardiolife AED-3100. To japoński produkt, najnowocześniejszy w swojej klasie. Obok podstawowych funkcji ma możliwość analizy rytmu podczas resuscytacji (bez konieczności przerywania ucisków), co znacznie zwiększa skuteczność RKO. Jako dodatkową opcję urządzenie można rozbudować o moduł do zdalnego monitorowania sprawności AED. W zestawie znajdują się moduł pediatryczny, 4-letnia bateria, elektrody oraz apteczka AED.

Zakup defibrylatora można rozpatrywać na wiele sposobów. Zamiast uniwersalnego urządzenia czasami warto wybrać takie, które będzie dobrane do konkretnych potrzeb i miejsca użytkowania. Jeżeli szukasz defibrylatora AED i potrzebujesz porady, skontaktuj się z nami i powiedz, czego oczekujesz. Zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązanie i podzielimy się naszą wiedzą!

AED w okolicy baner