AED szkoleniowe – czyli jak zainwestować w bezpieczeństwo

Najlepszą formą nauki jest praktyka, dlatego warto rozważyć zakup defibrylatora AED przeznaczonego do nauki obsługi urządzenia oraz nauki pierwszej pomocy.

Defibrylator szkoleniowy AED to urządzenie powierzchownie niczym nie różniące się od AED, które możemy dostrzec w przestrzeniach publicznych. Jest to symulator klinicznego defibrylatora, dokładnie symulujący działanie defibrylatora AED. AED szkoleniowe umożliwia przeprowadzenie profesjonalnych szkoleń z zakresu AED oraz pierwszej pomocy.

Podstawowa różnica polega na tym, iż AED szkoleniowe nie dostarczają wstrząsu po wciśnięciu przycisku, którego funkcją jest dostarczenie energii elektrycznej – możemy więc symulować całość postępowania z użyciem AED, łącznie z dbałością o bezpieczeństwo własne oraz innych, upewnieniem się, że nikt nie dotyka poszkodowanego oraz finalnym symulowanym dostarczeniem wstrząsu. AED szkoleniowe posiadają pilot, za pomocą którego możemy zdalnie sterować urządzeniem. Szkoleniowy defibrylator zawiera kilka odmiennych scenariuszy, za pomocą których możemy stworzyć rozmaite warunki, z którymi możemy spotkać się podczas prawdziwych akcji ratunkowych.

AED szkoleniowe, na wzór klinicznego defibrylatora AED prowadzą użytkownika przez cały proces defibrylacji oraz udzielania pierwszej pomocy dzięki głośnym, krótkim komunikatom. Dzięki zastosowaniu szkoleniowej wersji AED możemy zaznajomić się z obsługą urządzenia, ćwiczyć odpowiednie tempo uciśnięć (urządzenie nadaje rytm), sprawić, by dbanie o bezpieczeństwo podczas prowadzenia akcji ratunkowej stało się nawykiem, nauczyć się, w którym miejscu przykleić elektrody oraz jak prawidłowo i bez stresu użyć AED  w razie konieczności.

Dzięki różnym wbudowanym scenariuszom, kursanci z łatwością mogą nauczyć się reagować na zmieniający się stan osoby poszkodowanej w trakcie prowadzenia akcji ratunkowej. AED szkoleniowe wydają głośne, proste komendy, informują nas o zakłóceniach w analizie rytmu, gdy ktoś przypadkowo dotyka poszkodowanego, wyczuwają ruch poszkodowanego a dzięki różnym scenariuszom pomagają nabrać pewności siebie w postępowaniu niezależnie od drogi, jaką należy obrać w trakcie prowadzenia akcji ratunkowej.