Szkolenia i kursy z pierwszej pomocy przedmedycznej z AED

Szkolenia i kursy z pierwszej pomocy przedmedycznej z AED 2018-10-05T15:06:35+00:00

AED szkoleniowe – czyli jak zainwestować w bezpieczeństwo

Najlepszą formą nauki jest praktyka, dlatego warto rozważyć zakup defibrylatora AED przeznaczonego do nauki obsługi urządzenia oraz nauki pierwszej pomocy. Defibrylator szkoleniowy AED to urządzenie powierzchownie niczym nie różniące się od AED, które możemy dostrzec w przestrzeniach publicznych. Jest to symulator klinicznego defibrylatora, dokładnie symulujący działanie defibrylatora AED.

AED szkoleniowe umożliwia przeprowadzenie profesjonalnych szkoleń z zakresu AED oraz pierwszej pomocy. Podstawowa różnica polega na tym, iż AED szkoleniowe nie dostarczają wstrząsu po wciśnięciu przycisku, którego funkcją jest dostarczenie energii elektrycznej – możemy więc symulować całość postępowania z użyciem AED, łącznie z dbałością o bezpieczeństwo własne oraz innych, upewnieniem się, że nikt nie dotyka poszkodowanego oraz finalnym symulowanym dostarczeniem wstrząsu.

 AED szkoleniowe posiadają pilot, za pomocą którego możemy zdalnie sterować urządzeniem. Szkoleniowy defibrylator zawiera kilka odmiennych senariuszy, za pomocą których możemy stworzyć rozmaite warunki, z którymi możemy spotkać się podczas prawdziwych akcji ratunkowych. AED szkoleniowe, na wzór klinicznego defibrylatora AED prowadzą użytkownika przez cały proces defibrylacji oraz udzielania pierwszej pomocy dzięki głośnym, krótkim komunikatom.

Dzięki zastosowaniu szkoleniowej wersji AED możemy zaznajomić się z obsługą urządzenia, ćwiczyć odpowiednie tempo uciśnięć ( urządzenie nadaje rytm), sprawić, by dbanie o bezpieczeństwo podczas prowadzenia akcji ratunkowej stało się nawykiem, nauczyć się, w którym miejscu przykleić elektrody oraz jak prawidłowo i bez stresu użyć AED  w razie konieczności. Dzięki różnym wbudowanym scenariuszom, kursanci z łatwością mogą nauczyć się reagować na zmieniający się stan osoby poszkodowanej w trakcie prowadzenia akcji ratunkowej.

 AED szkoleniowe wydają głośne, proste komendy, informują nas o zakłóceniach w analizie rytmu, gdy ktoś przypadkowo dotyka poszkodowanego, wyczuwają ruch poszkodowanego a dzięki różnym scenariuszom pomagają nabrać pewności siebie w postępowaniu niezależnie od drogi  jaką należy obrać w trakcie prowadzenia akcji ratunkowej.

Pierwsza pomoc i defibrylator AED

Każdy z nas może zostać bohaterem i uratować czyjeś życie. Bohaterowie nie rodzą się jednak bohaterami. Staja się nimi. Jeśli chcesz, możesz zostać jednym z nich – zapisz się na kurs pierwszej pomocy i obsługi AED!

Nagłe zatrzymanie krążenia to główna przyczyna zgonów w Europie. Warto więc walczyć o to, by zmniejszyć tę ponurą statystykę.W Polsce jedynie 4% osób po nagłym zatrzymaniu krążenia wraca do pełni sprawności. Kim są te osoby? To ludzie, którym przypadkowi świadkowie zdarzenia udzielili pierwszej pomocy.

Strach przed podjęciem działań i pogorszeniem stanu poszkodowanego oraz niewiedza, w jaki sposób należy pomóc, to podstawowe bariery powstrzymujące nas przed szybkim reagowaniem oraz odważnym angażowaniem się w akcję ratunkową. Dopóki nie poczujemy się pewnie z swoją wiedza i umiejętnościami – nie zareagujemy pewnie i szybko lub sparaliżowani strachem i stresem nie zareagujemy wcale. Pierwsza pomoc – AED to podstawowe i niezbędne treści edukacyjne, które każdy z nas powinien przyswoić. Szkolenia z tego zakresu nie tylko pozwolą nam czuć się pewnie i bezpiecznie, ale mogą również sprawić, że ocalimy czyjeś życie. Jeśli masz w planach zapisanie się na kurs pierwszej pomocy i AED, zrób to, bo w każdej chwili możesz znaleźć się w sytuacji, w której umiejętność udzielenia pomocy będzie koniecznością. Jeśli nie masz przeszkolenia z tego zakresu w planach – zmień plany!

Kilka godzin spędzonych na kursie pierwszej pomocy – AED może sprawić, że w obliczu nagłego zagrożenia życia i zdrowia bliskiej Ci osoby lub osoby zupełnie obcej, którą dziś mijałeś na ulicy, z pewnością siebie rozpoczniesz akcję resuscytacyjną, zaangażujesz pozostałych świadków zdarzenia do pomocy, użyjesz AED i z satysfakcją wrócisz do domu. Staniesz się bohaterem!

Warto walczyć o każde ludzkie życie – szkolenie z pierwszej pomocy i użycia AED to najlepszy sposób by przyłączyć się do grona tych, którzy o to życie walczą. Nie zwlekaj więc ani chwili! W sytuacji, gdy staniesz się świadkiem zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu drugiego człowieka, będziesz mógł użyć swoich umiejętności starając się ocalić ludzkie życie.

Regularne szkolenia z pierwszej pomocy to obok AED najważniejszy element programu PAD

Nasi trenerzy to najlepiej wyszkoleni instruktorzy pierwszej pomocy – certyfikowani przez federację EFR (Emergency First Response). Program szkoleń zawsze jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta, nacisk położony jest na zajęcia praktyczne. Po naszych szkoleniach otrzymujemy wiele pozytywnych komentarzy, których głównym przesłaniem jest, że nauka pierwszej pomocy może być ciekawa i atrakcyjna. U nas nie ma nudy!

Co to jest EFR?

Emergency First Response  jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych organizacji, szkolących w zakresie pierwszej pomocy i ratownictwa. 40 000 instruktorów EFR od 40 lat szkoli ratowników i wydaje ponad 500 000 certyfikatów rocznie.
Kursy EFR są uznawane za profesjonalne kwalifikacje w zakresie ratownictwa przedmedycznego, honorowane przez placówki i organizacje na
całym świecie.

W naszej ofercie znajdują się 3 profile szkoleń:

Dołącz do najlepszych!
Zrealizuj swój Projekt AED, pomożemy Ci!