Trudno sobie wyobrazić szkolenie BLS bez wykorzystania fantomu do ćwiczeń. Właściwie jest to niemożliwe, bo chociaż część teoretyczna jest bardzo ważna, to nic nie zastąpi praktycznego treningu. Jaki model wybrać, by go najlepiej wykorzystać? Wiele zależy od potrzeb. My rekomendujemy fantom Brayden LED, który sprawdzi się zarówno do szkoleń z pierwszej pomocy, jak i kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zwykły fantom czy Brayden LED?

Ćwiczenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie treningowym jest obowiązkową częścią nie tylko podstawowych kursów pierwszej pomocy, ale również tych bardziej zaawansowanych. Zwykły model ma jedynie podstawową funkcjonalność: imituje zachowanie klatki piersiowej człowieka podczas jej kompresji oraz naśladuje zachowanie płuc podczas wykonywania oddechów ratunkowych. Niestety na tym funkcjonalność się kończy, a najprostsze modele niekoniecznie robią to w sposób naturalny, jedynie poglądowo oddając sprężystość klatki piersiowej. A przecież w ćwiczeniach chodzi o to, by jak najbardziej zbliżyć się do rzeczywistych wrażeń, prawdziwej sprężystości klatki, stawianych oporów i siły, jaką trzeba włożyć, by osiągnąć efekt.

Fantom Brayden LED wyróżnia się tym, że nie tylko zbliża się do naturalnych odczuć towarzyszących prowadzeniu RKO, ale też ma wskaźniki informujące o tym, czy resuscytacja jest efektywna. Brayden jest wyposażony w specjalistyczne czujniki analizujące skuteczność resuscytacji, a podświetlenie LED jest wizualną reprezentacją przepływu krwi z serca do mózgu. Takie rozwiązanie sprawia, że kursanci mogą faktycznie zobaczyć, jak różna siła nacisku jest efektywna i jaki mają realny wpływ na skuteczność RKO. To pozwala sobie lepiej uzmysłowić procesy zachodzące podczas wykonywania czynności ratunkowych.

Zalety fantomu Brayden LED:

  • lepsze zrozumienie procesów zachodzących podczas wykonywania ucisków klatki piersiowej;
  • system obrazujący jakość uciśnięć klatki piersiowej;
  • wizualizacja krążenia krwi z serca do mózgu;
  • możliwość efektywnego i naturalnego ćwiczenia oddechów ratunkowych (odchylanie głowy, unoszenie podbródka, bezpieczny wydech zwrotny, wymienne sztuczne płuca);
  • wyraźnie zaznaczone punkty anatomiczne;
  • łatwa dezynfekcja fantomu, zwłaszcza dróg oddechowych;
  • model wyposażony jest w 10 maseczek do sztucznego oddychania, zapasową skórę twarzy, zapasowe płuca, torbo-matę oraz komplet baterii.

Poznaj Brayden LED i dowiedz się, dlaczego warto zakupić ten fatom!

Komu polecany jest taki produkt?

Brayden LED jest zaawansowanym fantomem do ćwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej podczas kursów pierwszej pomocy oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z tego względu najlepiej wykorzystają go profesjonalne firmy szkoleniowe, prowadzące tego rodzaju kursy i stawiające na jakość ćwiczeń oraz pełne zrozumienie przez kursantów „co, jak i dlaczego”. A jeżeli poszukujesz fantomów o jeszcze innych możliwościach, koniecznie zapoznaj się z tym zestawieniem.

Fantomy Brayden najlepiej wykorzystać właśnie po to, by uświadomić kursantom procesy zachodzące w organizmie podczas resuscytacji i wyjaśnić im, dlaczego efektywne uciski są tak ważne. Mając tego świadomość, zupełnie inaczej podchodzi się do samej resuscytacji. Kursant zwraca uwagę na siłę i głębokość ucisku oraz czas potrzebny na rozprężenie klatki piersiowej, co zwiększa skuteczność cyrkulacji krwi z serca do mózgu.

AED w okolicy baner