Stan powietrza ma wpływ na nasze zdrowie, i to na wielu płaszczyznach. Liczy się zarówno dobra jego jakość, jak i to, żeby było biologicznie czyste. Ma to znaczenie nie tylko w czasach pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, ponieważ w powietrzu nieustannie znajdują się liczne bakterie, wirusy, grzyby i ich zarodniki; z większością z nich ludzki układ immunologiczny potrafi sobie poradzić, ale niektóre przenikają przez barierę ochronną organizmu i wywołują choroby. Urządzenia do dezynfekcji powietrza skutecznie eliminują patogeny, pozostawiając powietrze biologicznie czyste.

To, że czegoś nie widzisz, nie oznacza, że tego nie ma

Nawet jeżeli w pomieszczeniu utrzymywana jest nienaganna czystość, to i tak daleko jej do sterylności, którą trzeba przecież zapewnić w miejscach, w których przebywają ludzie o osłabionej odporności organizmu oraz osoby będące potencjalnymi nosicielami. Do tej pory takimi miejscami były przede wszystkim ośrodki zdrowia, szpitale, domy opieki, czy karetki pogotowia ratunkowego. Jednak obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła, a o sterylność powietrza trzeba zadbać również w innych lokalizacjach, zwłaszcza tam, gdzie przebywa dużo osób.

Nawet jeżeli obsługa przykłada się do sprzątania oraz dezynfekowania powierzchni, to niestety w ukrytych zakamarkach i tak będą gromadziły się zarazki. Koronawirus może utrzymywać się w powietrzu nawet do 3 godzin, a na przykładowo zarodniki grzybów krążą po pomieszczeniach przez bardzo długi czas zwłaszcza tam, gdzie wentylacja i klimatyzacja nie są dezynfekowane na bieżąco.

Patogeny znajdujące się w naszym najbliższym otoczeniu to np.: koronawirus SARS-CoV-2 oraz wirusy odpowiedzialne za przeziębienie i grypę. W placówkach medycznych są to również inne groźne patogeny, rzadziej spotykane w warunkach pozaszpitalnych. 

Zadbaj o nieskazitelnie czyste powietrze w pracy, w biurze, w lokalu

Urządzenia do dezynfekcji powietrza przeznaczone są do dekontaminacji w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko obecności patogenów chorobotwórczych, są to zwłaszcza: placówki ochrony zdrowia, szpitale, gabinety lekarskie, gabinety fizjoterapeutyczne, biura, szkoły, przedszkola lokale handlowe i usługowe, karetki pogotowia, czy pojazdy komunikacji miejskiej.

Urządzenia z serii PLAZE marki Healthwell Medical dostępne w sklepie Projekt AED są dezynfektorami pomieszczeń. Dezynfekcja powietrza i powierzchni odbywa się dzięki fumigacji ozonowej, niskotemperaturowej plazmie, UV i technologii Jonizacji Katalitycznej, pozostawiając czyste i świeże zjonizowane powietrze.

Jakie wybrać urządzenie do dezynfekcji powietrza?

W ofercie mamy dezynfektory Healthwell HPA-85S (wolnostojący przeznaczony do dezynfekcji powietrza i powierzchni), Healthwell HPA-130W (dostosowany do montażu na ścianie i dezynfekcji całego pomieszczenia wraz z powierzchniami) oraz Healthwell OKC-119SP (odpowiedni do dezynfekcji powietrza w pojazdach).

Przykładowy polecany przez nas dezynfektor jest model HPA-130W, który ma 3 tryby pracy:

  • Tryb ozonowania plazmowego – dezynfekuje wirusy i zarazki w powietrzu, na powierzchniach oraz w trudno dostępnych miejscach. Ozon dociera do każdego zakamarka, skutecznie usuwając drobnoustroje nawet z mikroszczelin, do których nie ma szans dotrzeć przy fizycznej dezynfekcji. Ten tryb usuwa również przykre zapachy.
  • Tryb dezynfekcji – polega na filtrowaniu i zabijaniu zarazków znajdujących się w powietrzu za pomocą fotokatalizy, lamp UV oraz plazmy.
  • Tryb jonizacji powietrza – służący do utrzymywania dobrej jakości powietrza w pomieszczeniu, gdy nie jest wymagana sterylizacja.

Sterylizatory skutecznie niszczą również koronawirusy, dlatego szczególnie polecamy je w obecnych czasach, aby zapewnić sobie, klientom i pracownikom bezpieczeństwo przed COVID-19 oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą oddechową. Pamiętaj jednak, że dezynfekcja powietrza nie zwalnia z zachowania ogólnych zasad bezpieczeństwa i restrykcji związanych z COVID-19.

AED w okolicy baner