Urządzenia do dezynfekcji powietrza skutecznie usuwają wirusy, bakterie, patogeny oraz zanieczyszczenia. Przyczyniają się do poprawy samopoczucia i zdrowia ludzi przebywających w pomieszczeniu, a to samo w sobie jest bezcenne. Nie jest za to bezcenne samo urządzenie ani jego eksploatacja, dlatego wiele osób zastanawia się: czy stać mnie na urządzenie do dezynfekcji powietrza? Przybliżmy zatem odpowiedź na to pytanie i pokażmy, że nie ma co obawiać się kosztów.

Jestem posiadaczem urządzenia do dezynfekcji i co teraz?

Każdemu, bez wyjątku, zalecamy zapoznać się z instrukcją obsługi, w której dokładnie opisane zostały zasady eksploatacji, serwisowania i gwarancji urządzenia. Podobno czytanie instrukcji jest passe, ale w tym przypadku warto. To z niej dowiesz się, jakich konkretnie części wymiennych i filtrów będziesz potrzebować. Każde urządzenie do dezynfekcji, dekontaminacji czy oczyszczania niezależnie od marki i modelu, wymaga wymiany różnego rodzaju elementów, filtrów, lamp oraz części, dlatego zawsze trzeba liczyć się z pewnymi dodatkowymi wydatkami, różnicą jest oczywiście częstotliwość wymiany oraz koszt.

Eksploatacja urządzenia

Dezynfektory zapewniają różne metody czyszczenia i dezynfekcji powietrza. Na przykład urządzenia serii PLAZE marki Healthwell Medical dostępne w naszym sklepie wykorzystują: ozonowanie plazmowe, Jonizację Katalitycznę, sterylizację UV-C, jonizację plazmową (HPI), fotokatalizę, filtr wstępny, filtr węglowy, filtr HEPA. Więcej na ich temat przeczytasz tutaj. Dzięki zastosowaniu tylu metod, w tym jonizacji, zapewniają ponad 99% skuteczności w zakresie dezynfekcji i oczyszczania.

Jak w każdym tego typu urządzeniu, istnieją zużywalne części, które trzeba wymieniać. W przypadku dezynfektorów są to lampy oraz filtry. Przy czym czas ich pracy jest na tyle długi, że nie trzeba tego robić zbyt często. Lampa UV oraz lampa ozonowa mają żywotność prawie dwóch lat, zakładając, że urządzenie będzie włączone codziennie przez 12 godzin. Okres przydatności filtrów zależy od zanieczyszczenia powietrza i działa przez wiele miesięcy. Producent określa okres przydatności filtrów na: dwa lata dla filtru wstępnego oraz rok dla filtru HEPA i filtru węglowego. Filtry i lampy można wymienić w serwisie lub samodzielnie. Filtry wstępny i węglowy można również wyczyścić samodzielnie, tym samym przedłużając ich żywotność o kolejne miesiące. Nie ma za to kosztów okresowych przeglądów i serwisowania, bo urządzenia tego nie wymagają, a w razie problemów podlegają gwarancji producenta.

Rzecz jasna nie musisz wyliczać czasu pracy urządzenia i zapisywać w kalendarzu, kiedy należy wymienić filtr czy lampę. Urządzenia do dekontaminacji serii PLAZE wyposażone są w mechanizmy kontrolujące stan lamp i filtrów – gdy zajdzie potrzeba wymiany, komunikują o tym użytkownika. Poznaj ofertę i sprawdź, który dezynfektor będzie najlepszy dla Twoich potrzeb.

Zdrowie jest bezcenne

Użytkowanie urządzeń do dezynfekcji powietrza nie jest drogie ani problematyczne, a przynosi wymierne korzyści zdrowotne. Otrzymujesz w pełni wyposażony, gotowy do działania produkt, który posłuży Ci przez wiele miesięcy, zanim w ogóle trzeba będzie pomyśleć o wymianie filtrów, a te dostępne są w przystępnych cenach. Średni roczny koszt wymiany materiałów eksploatacyjnych wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od stopnia korzystania z urządzenia oraz zanieczyszczenia powietrza. Wydatek z pewnością zwróci się w postaci zdrowego, każdego pojedynczego oddechu, co w obecnych czasach jest na wagę złota.

AED w okolicy baner