Dezynfektor powietrza to urządzenie umożliwiające szybkie i dokładne pozbycie się z zamkniętego pomieszczenia wszelkich zanieczyszczeń, zarazków i mikroorganizmów. Nawet najdokładniejsze mycie powierzchni nie zapewni stuprocentowego odkażenia całego obiektu. Aby tak się stało, konieczne są znacznie szersze działania dekontaminacyjne i zastosowanie różnych metod dezynfekcji.

Czy potrzebujesz dezynfektora?

W największym skrócie – jeżeli dysponujesz dowolnym miejscem, do którego przychodzi wiele osób (lokalem, biurem, sklepem itd.) lub przewozisz ludzi, to dezynfektor jak najbardziej może być Ci potrzebny dla zapewnienia bezpieczeństwa Twojego oraz pracowników, klientów, gości czy pasażerów. W osobnym artykule napisaliśmy więcej na temat tego, gdzie warto umieścić dezynfektor powietrza.

Korzyści związane z dezynfekcją powietrza

Nieskazitelnie czyste, pozbawione mikroorganizmów i niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń powietrze, którym można oddychać bez obaw o zdrowie, to najważniejszy atut, który pociąga za sobą wszystkie pozostałe.

  • Korzyści dla pracodawców i pracowników – dbanie o dobrą jakość powietrza w miejscu pracy jest w interesie każdego pracodawcy, ponieważ bezpośrednio wpływa na zdrowie i samopoczucie pracowników. Możliwość oddychania powietrzem pozbawionym zarazków przekłada się na mniej zachorowań i zwolnień lekarskich. Dotyczy to nie tylko COVID-19, ale każdej innej choroby przenoszonej drogą kropelkową, zwłaszcza sezonowej grypy czy przeziębień. W powietrzu znajdują się nie tylko wirusy i bakterie, ale też alergeny, zarodniki grzybów i inne patogeny wywołujące choroby oraz uczulenia. Dezynfektor powietrza dzięki wykorzystaniu różnych metod (Filtry HEPA, fotokataliza, promieniowanie UV, ozonowanie, Jonizacja Katalityczna, HPI) skutecznie pozbywają się wszystkich zanieczyszczeń, zaczynając od kurzu, sierści i smogu, poprzez pyłki i alergeny, kończąc na zarodnikach grzybów, bakteriach i wirusach.
  • Korzyści dla instytucji, galerii i obiektów handlowo-usługowych – zwłaszcza obecnie w obliczu pandemii COVID-19 ludzie bardzo ostrożnie podchodzą do przebywania w przestrzeniach publicznych. Dbając o odkażanie powietrza w lokalu, możesz przyciągnąć klientów i zapewnić im poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu chętniej i częściej będą odwiedzali taki lokal.
  • Korzyści dla kierowców i pasażerów – istnieją specjalne dezynfektory przeznaczone do zamontowania w pojeździe. Można ich używać w autobusie, busie czy taksówce, by odkazić pojazd przed podjęciem kolejnego pasażera lub po zakończonej zmianie. Takie działanie zapewni bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.
  • Korzyści wizerunkowe – posiadanie urządzenia do dezynfekcji powietrza stanowi atut wizerunkowy, który przyciągnie klientów. Możliwość reklamowania obiektu „czystym i zdrowym powietrzem” to dobry i etyczny sposób na zdobycie uwagi. Każdy gość odwiedzający lokal będzie mógł poczuć się naprawdę bezpiecznie, gdy będzie wiedział, że oprócz standardowego dezynfekowania rąk i mycia powierzchni, pomieszczenie jest dokładnie odkażane, a powietrze, którym oddycha, pozostaje bezpieczne. Warto informować o tym, że w lokalu znajduje się dezynfektor powietrza, a pracownicy dbają o dobre samopoczucie gości.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 w końcu wygaśnie, to jednak nie oznacza pozbycia się problemu zarazków. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten koronawirus pozostanie z nami na zawsze, podobnie jak sezonowa grypa, przeziębienie czy inne choroby przenoszone drogą kropelkową i oddechową. Dlatego koniecznie sprawdź proponowane przez nas urządzenia do dezynfekcji powietrza dostępne w sklepie Projekt AED i ciesz się każdym oddechem.

AED w okolicy baner