Każde pomieszczenie, niezależnie od tego, jak skrzętnie byłoby sprzątane, nie będzie zupełnie czyste, dopóki nie zostanie w nim przeprowadzona dezynfekcja – i to nie tylko powierzchni, ale również powietrza. W jakich miejscach warto umieścić urządzenie do dezynfekcji powietrza? Czy taki sprzęt jest Ci potrzebny?

Dlaczego należy dbać o czystość powietrza?

Chorobotwórcze wirusy czy bakterie stanowią problem nie tylko w szpitalach, przekonujemy się o tym codziennie w czasach pandemii koronawirusa, ale tak naprawdę jest to problem zawsze aktualny, obecnie jedynie bardziej zauważalny. Mikroorganizmy i wirusy mogą być wszędzie, zwłaszcza w zamkniętych przestrzeniach, gdzie przebywa dużo ludzi.

Takie miejsca warto – a nawet trzeba – sterylizować, by zadbać o bezpieczeństwo odwiedzających je ludzi i pracowników. Przeczytaj więcej o metodach dezynfekcji i o proponowanych urządzeniach do dezynfekcji.

Czy powinieneś kupić urządzenie do dezynfekcji powietrza?

Jeżeli się nad tym zastanawiasz, to znaczy, że masz ku temu powody, a to oznacza jednocześnie, że tak, warto zainwestować w jakiś produkt do dekontaminacji. Każda przestrzeń, którą odwiedza lub w której przebywa dużo osób, powinna być regularnie poddawana dezynfekcji. Są to zwłaszcza: sklepy, lokale gastronomiczne, lokale usługowe, kina, hotele, publiczne toalety, biura, miejsca pracy, poczekalnie, gabinety, ale też pojazdy zwłaszcza komunikacji miejskiej, taksówki czy karetki i transport sanitarny.

Dezynfekcja powietrza gwarantuje bezpieczeństwo nie tylko jeżeli chodzi o zarażenie się koronawirusem, ale również innymi popularnymi wirusami przeziębienia lub grypy, a także bakteriami kałowymi czy innymi patogenami, które nieświadomie przenosimy. Dbanie o czystość miejsca pracy wpływa m.in. na mniej zdrowotnych urlopów pracowników.

Dezynfekcja pozwala na uzyskanie lepszych rezultatów niż samo czyszczenie i przemywanie powierzchni środkiem antyseptycznym. Połączenie kilku metod mycia oraz dezynfekcji przynosi najlepsze efekty pod względem dekontaminacji.

Gdzie zamontować urządzenie do dezynfekcji?

W ofercie Projekt AED mamy trzy podstawowe modele. Healthwell HPA-85S jest urządzeniem wolnostojącym. Można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce, dlatego doskonale sprawdzi się w obiektach z większą liczbą pomieszczeń. Nie trzeba go instalować, wystarczy podłączyć do prądu i uruchomić. Healthwell HPA-130W to urządzenie do instalacji na ścianie lub na suficie, przeznaczone do dezynfekcji jednego pomieszczenia. Jego montaż powinien przebiegać zgodnie z instrukcją producenta, w miejscu, z którego sterylizacja będzie mogła objąć całe pomieszczenie. Trzecim modelem jest Healthwell OKC-119SP służący do dezynfekcji powietrza w pojazdach np. w karetkach czy w autobusach. Nie zajmuje dużo miejsca, jest łatwy w użytkowaniu i można go zamontować np. na ścianie pojazdu.

Powyższe urządzenia wykorzystują wiele metod oczyszczania i dezynfekcji powietrza:

  • Jonizacja katalityczna
  • Ozonowanie plazmowe
  • Fotokataliza UV-A
  • Lampa UV-C
  • Jonizator plazmowy
  • Filtrowanie filtrami HEPA i węglowym

Dzięki połączeniu wielu metod, urządzenia te skutecznie usuwają zarówno pyły, sierść, kurz i alergeny, jak i bakterie, wirusy czy zarodniki grzybów, pozostawiając pomieszczenie dekontaminowane.

Urządzenie do dezynfekcji warto zainstalować w każdym lokalu lub zamkniętej przestrzeni, w której chcemy zadbać o czystość. Informację, że powietrze jest dezynfekowane, można dodatkowo przekuć w atut – goście, klienci i pracownicy mogą czuć się bezpiecznie.

AED w okolicy baner